Garanti Koşulları

Ürün Değiştirme ve İade


Size “Keyifli Bir Alışveriş” deneyimini yaşatabilmek amacıyla satın aldığınız ürünlerle ilgili herhangi bir memnuniyetsizlik yaşamanız durumunda, aşağıda belirtilen koşullar çerçevesinde değişim ve iadeleriniz gerçekleştirilecektir. Sipariş değişim işleminizi sipariş adımlarından herhangi birinde ya da siparişinizi verdikten ve ödemesi yapıldıktan sonra siparişiniz kargoya teslim edilmediyse "Sipariş Takibi" menüsü üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Siparişiniz sırasında hesap açtırmadıysanız ya da ödemesi onaylanmış ve siparişiniz kargoya teslim edilmiş ise mesai saatleri içerisinde 0 (212) 293 34 40 numaralı Müşteri Hizmetleri'ni arayarak iptal/değişim talebinde bulunabilirsiniz.

Tüketici Kanunu’na göre, İnternetten aldığınız siparişlerde “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ürünü teslim aldığınız ilk 7 (yedi) iş günü içerisinde geçerlidir. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 (otuz) gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Ücret iadesi 7 iş günü içinde yapılmaktadır.

Ürün Değişimi
Değişim istediğiniz ürün ile ilgili talebinizi, siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 30 (otuz) gün boyunca yapabilirsiniz. Satın almış olduğunuz tüm ürünleri stok durumunun uygun olması halinde, farklı bir numara, beden, renk ve model ile ya da tamamen farklı bir ürün ile değiştirebilirsiniz. Talep edeceğiniz yeni ürün yine Ücretsiz Kargo  ile adresinize gönderilecektir.

Lütfen Dikkat!

* Tarafınıza ulaşan ürünleri etiket ve bilgilendirme yapışkanlarını çıkarmadan ve ürüne zarar vermeyecek şekilde deneyiniz.
* Ürünün bedeni ya da numarası uygun değil ise zorlamayınız, değişimiz ücretsiz olarak yapılacaktır.
* Değiştirilecek ürünlerin, orijinal ambalajlarında, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle birlikte eksiksiz bir şekilde, fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış, yeniden satılabilir durumda olması ve ürünün orijinal faturasının da gönderilmesi gerekmektedir.
* Ürün, teslim aldığınız haliyle iade edilmelidir.(Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilemez.)
* Faturasız değişimler kabul edilmemektedir.

 Ücretsiz Kargo: Ücretsiz kargo ile gönderilen siparişlerin değiştirilmesi durumunda maceracumhuriyeti.com kargo ücretini bir kereye mahsus olarak karşılar. Aynı ürün için birden fazla değiştirme talebinin olduğu durumlarda kargo masrafları sipariş sahibine aittir.

Ürün iadesi
maceracumhuriyeti.com web sayfasından almış olduğunuz ürünü, teslimat tarihinden itibaren 30 (otuz) iş günü içerisinde faturası ile birlikte iade edebilirsiniz. Faturasız ve kutusuz ürünlerde iade yapılamamaktadır.

* İade edilecek ürünlerin, orijinal ambalajlarında, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle birlikte eksiksiz bir şekilde, fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış, yeniden satılabilir durumda olması ve ürünün orijinal faturasının da gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir.
* Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler; tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış ve denenmemiş olması şartına bağlıdır. (Her türlü Kozmetik Ürün, İç Giyim Ürünleri, Her Türlü Kişisel Bakım Ürünü, Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b).
* İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 5’teki “Cayma Hakkı” ve Madde 6’daki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. Mesafeli Satış Sözleşmesi)

Önemli Not: Kurumlara kesilen faturalı ürünlerin iade ve değişiminde ürünlerin, kurumun düzenlemiş olduğu, ‘Ürün Birim Fiyatı+KDV’ şeklinde kesilmiş ‘İade Faturası’ ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

Kusurlu ürün iadesi:
Siparişleriniz paketlenmeden ve kargoya teslim edilmeden önce kalite kontrolünden geçmektedir. Ancak üründen kaynaklanan herhangi bir kusur olması durumunda iadelerinizi, aldığınız ürünün teslim tarihinden itibaren otuz (30) gün içerisinde yapabilirsiniz. Şikayetiniz ilgili tedarikçi firmaya iletilecek, inceleme süreci sonucunda kullanımdan doğan bir kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza ödenecektir.

Siparişim kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?
Siparişinizi kontrol ettikten sonra imzalayarak teslim alınız. Eğer kargonuzda bir karışıklık ya da eksiklik varsa teslim almadan kargo görevlisine tutanak tutturup iade etmelisiniz.

Siparişim kargodan hasarlı olarak çıkarsa ne yapmalıyım?
maceracumhuriyeti.com web sayfamızdan yapmış olduğunuz alışverişiniz ilgili kargo şirketi tarafından teslim alındığı andan itibaren, size teslim edildiği ana kadar kargo firması güvencesi altında olup, sigortalı taşınmaktadır. Ambalajı ve kutusu zarar görmüş olan kargolarınız için kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekmektedir.

İade işleminizi gerçekleştirmeden önce, siparişinizle ilgili gerekli inceleme maceracumhuriyeti.com, gerekli görüldüğü durumlarda, markanın yetkili servisi tarafından yapılmaktadır; konu ile ilgili muhatabınız maceracumhuriyeti.com’dur.

Konu hakkında sorularınız devam ediyor ise mesai saatleri içerisinde 212 293 34 40 numaralı Müşteri Hizmetleri'ni arayabilirsiniz.

İadenizin gönderimi:
İade etmek istediğiniz ürünleri anlaşmalı kargo şirketimiz olan Aras Kargo ile iade edebilirsiniz. Kargo ücreti tarafımızca karşılanacaktır.
 

Önemli Not: Aras Kargo dışındaki firmalarla yaptığınız gönderilerde gönderi ücreti müşteriye aittir, ödemesi yapılmamış gönderiler teslim alınmayacaktır.

 

 

 


 

 

 

 

GENEL ÜRÜN GARANTİ KOŞULLARI
Adventure Republic mağazalarından ya da internet sitesinden aldığınız tüm ürünler bir yıl süre ile üretici firma tarafından garanti altındadır. Arızalanan ürünü garanti belgesi ve faturası ile birlikte temizlenmiş bir şekilde,
Batı Mümessillik
Necati Bey Cad. 54/1 Karaköy İstanbul
0212-2933440
adresine kargo ücreti tarafımızdan ödenecek şekilde göndermeniz yeterlidir. Gönderdiğiniz paketin içerisine size ulaşacağımız bilgileri, ürünle ilgili sorunu açıklayan bir not koymayı unutmayınız. Faturasız veya garanti belgesiz gelen, temizlenmemiş (lütfen çamurlu ayakkabılarınızı önce temizleyip daha sonra gönderiniz) ürünlere servis verilmeyecektir.

Ürünlerin üzerinde yazan bakım ve temizleme şartlarına uyarak temizleme ve bakım yapmalısınız. Eğer üreticisi tarafından tavsiye edilmeyen bir bakım ya da temizlik malzemesi kullanırsanız bundan doğacak sorunlar garanti kapsamı dışında kalacaktır. Ürünlerin bakımı ve temizliği ile ilgili mağazalarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Satın almış olduğunuz ürün, üretici ve ithalatçı firma tarafından bir yıl üretim hatalarına karşı garantilidir. Bu garanti, normal yıpranma ve eskimeyi, ürünün üretildiği şartların dışında kullanılması sonucu meydana gelen hasarları ve yıpranmaları kapsamaz.

NOT: Gore-Tex ve benzeri ayakkabılarda astarın ömrü ayakkabı ömrü ile aynı olmayabilir. Astarın zarar görmemesi için mutlaka kalın çorapla giymek gerekir, ayak tırnaklarınızın kısa olması gerekir ve ayakkabının içerisine giren taş, kum gibi nesnelerin hiç vakit kaybetmeden çıkarılması gerekir. Bunlar sonucunda su geçirmez astarda oluşan hasarlar garanti kapsamı dışındadır ve tamir edilmesi imkansızdır. Waxlanmayan ayakkabılarda da aynı sorun görülebilir. Bakımı doğru yapılmamış ayakkabılarda astardan kaynaklanan su geçirmeler garanti kapsamında değildir.


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.